четвртак, 03. април 2008.

БАЈЕВАЦ


Храм Преноса моштију Св.оца Николаја у Степању подигнут је у XIV веку, а обновљен 1794.године, у току је реновирање храма.

                                                 Протонамесник  Зоран Марковић
Парохију чине села Бјевац, Степање, Словац, Врховине и Гвозденовићи.Парох: Отац Зоран Марковић, рођен 01.01.1978. рукоположен 07.05. и 24.06.2002.године. Адреса:  Село Степање 14223 Словац, тел: 014/79-123,    064/20-28-803

БАЊАНИ




Храм Св. великомученика Димитрија у Бањанима подигнут је 1962.године и освећен од епископа шабачко-ваљевског ЈованаВелимировића 1975.


                                   Јереј Дејан Рикановић

Парохију чине села Бањани и Вукићевица.Парох: Јереј Дејан Рикановић, рођен 08.05.1978. рукоположен 19.09.2002. и 12.02.2005.године. Адреса: село Бањани 14214 Бањани, тел: 014/461-134, 064/357-0-302

ВРЕЛО


Црква Преноса моштију Св.оца Николаја у Врелу постојала 1791. Довршена је 1849.године и освећена од епископа шабачког Гаврила. У селу Такову налазе се Црквине.


                               Протојереј Небојша Миливојевић
Прва Парохија врељанска се састоји из дела Врела и села Брезовице.Парох: Протонамесник Небојша Миливојевић, рођен 16.10.1973. рукоположен 14. и 16.12.1997.године. Адреса: Врело 14214 Бањани, тел: 014/462-032,  064/20-58-192,  066/800-5111
E-mail   nebojsamili@open.telekom.rs 



                              Протојереј Александар Ћосић
Другу Парохију таковску чине села: Таково, део Врела и Богдановица.Парох: Протонамесник Александар Ћосић, рођен 05.05.1978. рукоположен 09.12.1999. Адреса: Врело 14214 Бањани, тел: 014/462-504, 064/347-93-09.  066/800-5109
E-mail   pcncac@open.telekom.rs 

ВУКОНА


Прва црква у Вукони грађена 1833.године. Други храм Успења Пресвете Богородице подигнут је 1907.године и освећен од епископа Михаила 1924.године.



                                                       Протојереј Душан Бабић
     По благослову Епископа ваљевског премештен на другу убску парохију од о8.децембра 2014.године. На његово место у Вукону је постављен Јереј Предраг Велимировић.


                                                    Јереј Предраг Велимировић    

         Отац Предраг Велимировић, рођен 27.априла 1977.године у Ваљеву. У чин ђакона рукоположио га Епископ Шабачко ваљевски Господин Лаврентије 19.12.2005.године у храму Св.Апостола Петра и Павла у Шапцу. У чин свештеника рукоположио га Епископ ваљевски Господин Милутин 24.о7.2011.године у храму Св.Георгија у Новом Насељу у Ваљеву. На парохију у Букону долази по благослову Епископа Милутина о8.децембра 2014.године.

Парохију чине села Вукона, Суво Село, Кожуар и део Месараца.Парох: Адреса: Село Вукона 14214 Бањани,        тел:  066/888-33-25.

ЈАБУЧЈЕ


Храм Св.архангела Михаила у Јабучју, подигнут 1844.године и освећен од епископа шабачко-ваљевског др. Симеона. Нова црква у изградњи. У селу се налазе и црквине на два места са остацима цркава.


                                   Јереј Милорад Андрић
Прва Парохија јабучка: Јереј Милорад Андрић, рођен 02.03.1980. рукоположен 06. и 20.01.2002.године. Адреса: Јабучје 14224 Лајковац тел: 014/74-667, 064/30-56-078.



                                   Јереј Зоран Марковић
Друга Парохија јабучка: Јереј Зоран Марковић, рођен 02.02.1977. рукоположен 27.11.2001. и 06.01.2002.године. Адреса:Јабучје 14224 Лајковац тел. 014/74-667, 064/30-56-078.

ЛАЈКОВАЦ


Храм Св.великомученика Димитрија у Лајковцу, подигнут 1937.године и освећен од епископа шабачко-ваљевског Јована Велимировића 1962.године
Теле-факс Ц.О. 014/3431-357       
Email,    crkvalajkovac@open.telekom.rs
Сајт Ц.О. http://www.crkvalajkovac.org.rs/


                                         Протојереј-ставрофор Томислав Цветиновић

Парохију прву чине: део Лајковца и село Рубрибреза.Парох: Протојереј Томислав Цветиновић, рођен 25.11.1960. рукоположен 12. и 21.07. 1987.године. Адреса: Ул.Кнеза Милоша 23 14224 Лајковац,
Тел. 014/3433-483,  063/88-95-798,  066/888-2333


                                              Протојереј-ставрофор Томислав Матић

Парохију другу чине: део Лајковца и село Лајковац.Парох: Протојереј Томислав Матић, рођен 12.07.1956.год. у Шарбанама код Уба. Рукоположен 06. и 07.маја 1979.године у манастиру Боговађи. Адреса: Ул.Кнеза Милоша 23
14224 Лајковац
 Email,    crkvalajkovac@open.telekom.rs   
Теле-факс   014/3431-748  , Моб.  063/63-99-70    и умрежен   066 8003400                 






                                                 Протонамесник Милан Васиљевић
 


Парохију трећу чине: село Непричава, Руклада, део села Лајковца и део Лајковца. Парох:
Протонамесник Милан Васиљевић, рођен о8.о7.1977.године. Рукоположен о2. и о5. септембра 2002.године. На овој парохији од месеца јуна 2011.године, када је прешао из манастира Боговађе и заменио о Горана Анђелића који је прешао на шесту ваљевску парохију.
Тел: 014/3433115,  064/329-4449, 066/800-2940





                                                         Протојереј Горан Анђелић
 
Протонамесник Горан Анђелић, рођен 19.06.1977. рукоположен 27.09. и 12.11.2001.године. 
Од месеца јуна 2011.год. прешао из Лајковца на шесту ваљевску парохију. 
Тел.  064/42-36-072 



Свештеник у пензији:Протојереј-ставрофор Србољуб Моловић, пензионисани парох лајковачки, рођен 10.06.1937. рукоположен 23. и 24.03.1962.године. 
Адреса: Ул.Кнеза Милоша 23
14224 Лајковац
Тел. 014/3431-304.

НОВАЦИ


Храм Рођења Пресвете Богородице у Новацима, подигнут је 1857.године, у току је реновирање храма. Прва црква постојала као манастир 1727.године.


                                                Протонамесник  Срђан Филиповић
Парохију чине села: Новаци, Зукве, Калиновац и делови Баталага и Трлића.Парох: Јереј Срђан Филиповић, рођен 28.02.1978. рукоположен 16.06.2003.године. Адреса: Новаци 14213 Памбуковица тел: 014/479-440, 064/94-54-200,  063/811-40-29.

ПАМБУКОВИЦА и ГОЛА ГЛАВА



Прва црква у Памбуковици постојала 1560.године. Храм Вазнесења Господњег подигнут је 1856.године. Црква у Голој Глави, Васкрсења Христовог (Трећи дан Васкрса), саграђена 1995.године. У селу Радуша налазе се црквине.


                                Протојереј Тихомир Лукић

Парохију чине села: Памбуковица, Радуша, Гола Глава и део Дружетића.Парох: Протојереј Тихомир Лукић, рођен 29.12.1964. рукоположен 05. и 06.01.1988.године. Адреса: 14213 Памбуковица, тел: 014/481-464, 064/54-17-878.

РАДЉЕВО и СКОБАЉ


Храм Покрова Пресвете Богородице у Радљеву. Прва црква саграђена 1826. на месту „Црквине“. Садашња црква је саграђена 1872.године и освећена од епископа шабачко-ваљевског Сергија 1912.године. У селу Скобаљ црква Св.Архангела Михаила саграђена 1922.године, президана 1992. У селу Борак постојао је манастир Св.пр.Јеремије. У селу Бргулама постоје „црквине“.


                             Протонамесник Мирослав Вукашиновић

      Парох радљевски. Парохију сачињавају села : Радљево, Бргуле, Шарбане, Лисо поље, Каленић, Мали Борак и Скобаљ.
 Протонамесник Мирослав Вукашиновић, рођен 07.02.1973. рукоположен 02. и 10.03.1996.године. Адреса: 14211 Радљево тел: 014/200-413, 064/32-73-227, 066/800-5090





                  Протојереј-ставрофор Милош Љубичић


  Парох у пензији, Протојереј-ставрофор Милош Љубичић је рођен 19.09.1948.г. у Врелу. Рукоположен 25. и 27.12.1970.године. Живи на Убу. Мобилни тел: 063/8340668   Кућни у Врелу тел: 014/462-383




                       

СТУБЛЕНИЦА и ПАЉУВИ



Храм Св.пророка Илије у Стубленици подигнут је 1938.године и освећен од епископа Јована Велимировића 1968.године. Црква у Паљувима Вазнесења Господњег подигнута је 1936.године и освећена од епископа ЈованаВелимировића 1965.године.

                                               Протонамесник Петар Р.Јевтић

    Протонамесник Петар Р.Јевтић, рођен 01.10.1973. рукоположен 03.09. и 01.10.1995.године.   Тел.     о63-268-618  По благослову Епископа ваљевског Господина Милутина премештен 28.о5.2015.год. у Стублине у Обреновачко Намесничтво.

                                                     Јереј Милош Станојевић

            Парохију чине села: Стубленица и Паљуви.   Отац Милош Станојевић, риђен 22.о6.1987.године у Ваљеву. Рукоположен од стране Епископа ваљевског Господина Милутина у чин Ђакона 25.о4.2015.године у храму Покрова Пресвете Богородице у Ваљеву, у чин свештеника 26.о4.2015.године у храму Васкрсења у Ваљеву. На парохију у Стубленицу и Паљуве постављен 28.о5.2016.годинеАдреса: Стубленица 14210 Уб   Тел. 066/8006901

ТУЛАРИ


Црква Преподобне мајке Ангелине у Туларима саграђена 1999-2005, освећена 07.08.2005.године од епископа Лаврентија.



                                                  Протонамесник Зоран Лазаревић
Парохију сачињавају село Тулари и део Баталага.Парох: Јереј Зоран Лазаревић, рођен 25.09.1976. рукоположен 19. и 23.08.2003.године.Адреса: Село Вукона 14214 Бањани, тел: 014/465-315,  064/40-85-779,  066/800-51-00

УБ




Храм Вазнесења Господњег на Убу. Прва црква постојала 1812.године. Друга црква грађена 1822.године. Трећа црква грађена 1865. Најновија црква чија је градња започета 1998.године је изграђена, фрескописана и у току је израда подног мозаика, Црква (брвнара) Св.Макарија Великог грађена 1999.године, поред ње се тренутно гради звоник. Крстионица-капела саграђена 2001.године. У селу Чучуге налазе се црквине. Формиран је одбор за градњу цркве у Тврдојевцу 2007.године.     Е-mail  namesnistvo@crkvaub.rs

                                         Протојереј-ставрофор Драган Алимпијевић

Парохију прву чине: део Уба и села Мургаш и Трњаци.Парох: Протојереј-ставрофор Драган Алимпијевић, рођен 25.10.1965. рукоположен 14. и 20.10.1985.године. Адреса:  Радничка 2, 14210 Уб тел: 014/410-560 и факс: 014/410-706, 063/77-65-417,  064/800-7330  Е-mail rastkoub@ptt.yu

              Протојереј–ставрофор Митар Миловановић - Намесник тамнавски

     Прота Митар је тренутно пензионисан али по благослову Епископа ваљевског Господина Милутина и даље обавља дужност Архијерејског Намесника
     Протојереј–ставрофор Митар Миловановић, рођен 14.08.1950. рукоположен 12. и 21.09.1971.године. Адреса: Радничка 2 14210 Уб  тел: 014/410-561 и факс: 014/410-706, E-mail: crkvaub@ptt.yu и crkva_ub@bits.net     ,     namesnistvo@crkvaub.rs



                                                      Протојереј Душан Бабић

Парох : Протојереј Душан Бабић, рођен 21.01.1972. рукоположен 21.09.1994.године. Са Вуконске парохије прелази на другу Убску о8.12.2014.год.
                                                      Протојереј Станиша Ђокић

     Парохију трећу чине: делови Уба, Црвена Јабука и Милорци. Парох: Протојереј Станиша Ђокић, рођен 20. 01. 1978. године, рукоположен 16. 11. 1998. и 2. 05. 2000. године. Адреса: Радничка 2 14210 Уб Тел: 014/415-658,  064/17-18-753.
E/mail  otacub@open.telekom.rs   

                                                   Протојереј Милан Ристивојчевић

     Парохију четврту чине: делови: Уба, Тврдојевца, Звиздара, Трлићa и село Гуњевац.Парох: Протојереј Милан Ристивојчевић, рођен 12.04.1978. рукоположен 23. и 25.08.2004.године. Адреса: Радничка 2 14210 Уб   тел: 014/414-637,  064/11-95-611,  064/800-7321
E/mail  04ubmilan@gmail.com            o.milan@crkvaub.rs 

Свештеник у пензији:Протојереј-ставрофор Владислав Миливојевић, рођен 06.04.1945. рукоположен 05. и 08.11.1967.године.У пезији од о1.о2.2008.године. Живи у Докмиру. Адреса: Докмир 14210 Уб, тел: 014/483-094

                                                  Ђакон Александар Мандарић

   Отац Александар рођен 26.о9.1978.године у Ваљеву. Рукоположен у чин ђакона од стране Епископа ваљевског Господина Милутина о1.о2.2016.године у храму Христа Спаситеља у Убу.  Саслужује у истом храму у Убу и предаје веронауку.
Адреса: ул. Краља Петра Првог 3/9 14210 Уб  Тел.  064/800-7323